Shop Mobile More Submit  Join Login
×
Details

Submitted on
January 23, 2013
Image Size
3.0 MB
Resolution
1617×1101
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
8,982 (1 today)
Favourites
154 (who?)
Comments
145

License

Creative Commons License
Some rights reserved. This work is licensed under a
Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 License.
×
Thank you, guys! by Faliti Thank you, guys! by Faliti
Dziękuję Wam wszystkich tak cholernie bardzo za tych 1000 watchów! Nie myślałam, że aż tyle osób będzie obserwować moje poczynania, a tu proszę. Jestem naprawdę bardzo mile zaskoczona. Naprawdę, DZIĘKI OLBRZYMIE!

Z tej okazji postanowiłam stworzyć jakiś art dziękczynny. Nie miałam jednak na niego pomysłu, więc zwróciłam się do ludzi z Facebooka. Wszystkie propozycje były świetne, ale ostatecznie skupiłam się na swojej idei, którą miałam od dość dawna, ale nie planowałam jej zrealizować akurat na taką okazję. Ale moje postaci w maskach Hollywood Undead to tak trochę po mojemu: połączenie własnej twórczości z ulubionym bandem. A gdyby dodać do tego jakiś napis z podziękowaniami to było by w sam raz na dzisiejszy dzień! Narysowałam zatem wszystkie swoje postaci (i siebie) w tych maskach. Jestem szczególnie zadowolona z siebie z masce Danny'ego, Kate w masce J-Doga oraz z Sam, która ma maskę Deuce'a. Ale jak ja mogłam zhańbić maskę Johnego dając ją Kurtowi?! Mam nadzieję, że J3T mi to wybaczy. Ale nie jest tak źle. Nie widać, że to Kurt. Równie dobrze mógłby to być inny brunet. No nic, kończę już męczyć Was tym opisem. Tylko ostatni raz podziękuję. A zatem:

Dziękuję za tych 1000 watchów tysiąckrotnie! (:

Add a Comment:
 
:iconbloodspinat:
Bloodspinat Featured By Owner May 1, 2014
I love the artwork, but I have no clue what anybody on here is saying xD What language are you writing in? Keep up the good work ;)
Reply
:iconfaliti:
Faliti Featured By Owner May 3, 2014
My English is very bad and I always write in Polish. |D
Thanks!
Reply
:iconbloodspinat:
Bloodspinat Featured By Owner May 3, 2014
Oh, Polish... I heard it is rather hard to learn, but I might try it one day ^^ (I have already around 7 languages I want to learn besides German and English which I speak fluently lol :D) And I don't think your English is that bad, just practise it online on platforms like this, it will improve, I know that ;)
Reply
:iconfaliti:
Faliti Featured By Owner May 3, 2014
Yes, Polish is hard. |D Sometimes Polish people have problem with it, e.g. with ortography.

Wow, 7 languages? I admire your ambitions. : D I want to learn Russian, Italian and speak better English and German, but I must practise. D:

Yeah, practise on platforms like DeviantArt etc. is a good way to improving language. You can test your language in practice. <:

Sorry for all mistakes. ;_;
Reply
:iconbloodspinat:
Bloodspinat Featured By Owner May 4, 2014
Which mistakes? I see none ;)
Yeah, I want to learn Russian, Arabic, Farsi, French, Italian, Spanish and just put Polish at the end because I like a good challenge :D Life is long enough for that I think, let's see how far I get in the end :)
Reply
:iconlovesara13:
LoveSara13 Featured By Owner Feb 3, 2014   Traditional Artist
HU ♥ Zajebisty rys ;D
Reply
:iconmimimi7:
mimimi7 Featured By Owner Jul 23, 2013
kim jest postać ostatnia po prawej stronie bo nie moge skojarzyc
Reply
:iconfaliti:
Faliti Featured By Owner Jul 23, 2013
To ja. ;]
Reply
:iconartistic073:
artistic073 Featured By Owner Jul 2, 2013  Hobbyist Artist
Mi sie srednio HU podoba wole Within Temptation ale rysunek boski
Reply
:iconnastynasti:
NastyNasti Featured By Owner Apr 24, 2013
Faliti Art jest za... Superowy ^^' xD ;-; Nienawidze Kurta ;-; I hate you Kurt xD Zdejmuj te maske! J3T! Mój biedny J3T... Załamałaś go ;-; A tak na serio to ci wybaczył... I ma nadzieję że juz nigdy nie zobaczy Kurta w swojej masce x"D
Reply
Add a Comment: